Aktualności

DZIEŃ SENIORA 2023

Z inicjatywy Pani Doroty Kołudzińskiej Dyrektor Oddziału ZUS przy współudziale przedstawicielek NFZ oraz Policji w siedzibie ZUS w Olsztynie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. . Była to okazja do wspólnych rozmów i świętowania przy kawie i ciastku. Na spotkaniu, które minęło pod hasłem „BEZPIECZNIE ZDROWO BEZGOTÓWKOWO” nasi członkowie wysłuchali między innymi ciekawych propozycji, jak żyć aktywnie w zdrowiu, nie dać się oszukać lub jak załatwić sprawę w ZUS bez stania w kolejkach. Na spotkaniu byli przedstawiciele Kół, którzy na pewno zdobytą wiedzą podzielą się z innymi na spotkaniach w Kołach. Podczas spotkania podziękowano naszym Przewodniczącym Kół i działaczom za dotychczasową działalność na rzecz aktywizacji i integracji naszych członków. Wyróżnione osoby otrzymały z rąk Przewodniczącego Zarządu Okręgowego dyplomy uznania. W naszym Oddziale odbyła się też zabawa z okazji Dnia Seniora w restauracji „Horyzonty”. Poniżej zdjęcia z obu spotkań.

SĄ 4 MIEJSCA NA WYJAZD DO OPERY I FILHARMONII PODLASKIEJ NA OPERETKĘ „WESOŁA WDÓWKA” POŁĄCZONY ZE ZWIEDZANIEM BIAŁEGOSTOKU, TYKOCINA I KNYSZYNA. ZAPRASZAMY DO BIURA PZERII PRZY UL. PIENIĘŻNEGO 10 OD GODZ. 10.00 DO 13.00

„SIŁA WIEKU W CZŁOWIEKU-PORA NA SENIORA”


Koło Emerytów Nr 9 Osiedla Mazurskiego z Zespołem Muzycznym „Dwa Pokolenia” przy wsparciu Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Olsztynie zorganizowali kolejną zabawę na Targu Rybnym.

Na spotkaniu 20.08.2023 r. muzyczno-tanecznym na Targu Rybnym –Stare Miasto w Olsztynie pod hasłem „SIŁA WIEKU W CZŁOWIEKU – PORA NA SENIORA” Mieczysław zabawił się w fotoreportera i przeprowadził wywiad z uczestnikami tego wydarzenia. Zapytał Seniorów czy ten pomysł spotkań im się podoba. Odpowiedzi były jak najbardziej pozytywne. Zespół Muzyczny „Dwa Pokolenia” zaśpiewał piosenkę pt. „Życie na emeryturze”

Odbył się konkurs PAŃ: Na Targu Rybnym – Stare Miasto w Olsztynie 20.08.23 r. w ramach już V spotkania muzyczno-tanecznego prowadzonego pod hasłem ” Siła Wieku w Człowieku -Pora na Seniora przez Zespół Muzyczny „Dwa Pokolenia” Panie wzięły udział w konkursie solo. Proszę zobaczyć jak sobie radzą panie na tzw. parkiecie brukowym, jaka werwa i energia, której pewnie mogą pozazdrościć młodsi. Nagrody za udział w konkursie sponsorowane były przez Restaurację „Sphinx ” Olsztyn, Stację Miejską Olsztyn i Klubokawiarnię „Kofeina”. Konkurs oceniło jury w męskim składzie. Brawo Panie!

SPOTKANIE ZARZĄDÓW KÓŁ NA OGNISKU W KUDYPACH

Koniec czerwca, piękna słoneczna pogoda, wszystko  to sprawiło, że członkowie Zarządów naszych Kół postanowili spotkać się na ognisku integracyjnym, które zaplanowano w malowniczo położonej miejscowości – Kudypy. Ogniskowej integracji towarzyszyły rozmowy, wspólny śpiew znanych melodii biesiadnych oraz obowiązkowo pieczenie kiełbaski. Zespół „Dwa Pokolenia” oj działo się

Wesołe nastroje uczestników, mile spędzone chwile przy ognisku, spowodowały, że seniorzy wyrazili chęć udziału w kolejnych tego typu spotkaniach. Zatem główna idea spotkania integracyjnego została spełniona. śpiew i zabawa to podstawa

SIŁA WIEKU W CZŁOWIEKU – PORA NA SENIORA.

II spotkanie muzyczno-taneczne dla seniorów, które odbyło się 24.06.23 r. pod hasłem SIŁA WIEKU W CZŁOWIEKU -PORA NA SENIORA. Tym razem na Targu Rybnym. Spotkanie zorganizowane przez Zespół  Dwa Pokolenia, Koło Emerytów Nr 9 Osiedla Mazurskiego przy wsparciu PZERiI .

1. Zaproszony zespół taneczny pod nazwą „ Z Wigorem” wykonał swoje pokazy taneczne i roztańczył seniorów

2. Konkurs tańca przy walcu i poleczce i nie tylko. Do konkursu tańca mogło się zgłosić tylko pięć par, a chętnych było wiele. Ale mieliśmy tylko pięciu sponsorów.

3. Zaprosiliśmy seniorów do śpiewania. Zaśpiewał Mieczysław Świstak Senior Koła Nr 9 Osiedla Mazurskiego, który pokazał swoje talenty muzyczne. 

4.Do tańca grał Zespół „ Dwa Pokolenia” Janek, Ania i Marta.

Frekwencja seniorów i nie tylko dopisała. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Za nami pierwsze spotkanie przy muzyce na Starym Mieście. Byli Seniorzy z naszego Związku, wielu sympatyków i ich rodziny. Gościem imprezy był Przewodniczący Zarządu Okręgu Pzerii w Olsztynie, który serdecznie wszystkich powitał i życzył wspaniałej zabawy. Wspólna zabawa przy muzyce tanecznej w wykonaniu zespołu muzycznego „Dwa pokolenia”, chóru będzie kontynuowana. Zapraszamy ponownie 24 czerwca 2023. już o godzinie 15.00 na TARGU RYBNYM. Zespół „Dwa Pokolenia” Nie zostało nam już nic

Potęgowo, 13 maja 2023 r.  Mistrzostwo Polski i złoty medal PZNW w kategorii 75+ 

Kolejne 3 zwycięstwa Pana Szymańskiego z Koła Pzerii w Dywitach w Mistrzostwach Nordic Walking. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, rekordów, zwycięstw i osiągnięć sportowych. Życzymy zdrowia, siły, wytrwałości i determinacji, w realizacji swoich marzeń.

DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ – ZWIEDZANIE WILANOWA, TEATR NARODOWY W WARSZAWIE

ZAPROŚ UWAŻNOŚĆ DO SWOJEGO ŻYCIA

Zastanowimy się, czy łatwo być uważnym w dzisiejszych czasach? Co to jest uważność? Jak trenować uważność? Co nam daje uważność? Jak wprowadzać uważność do życia codziennego?

Organizator : Stowarzyszenie Zjednoczenie, reprezentowane przez Ewę Łubińską

28 lutego 2023r. o godz. 1130 w siedzibie Oddziału Okręgowego PZERiI w Olsztynie – sala na I piętrze

Koło z Dywit w tegorocznym 31 Finale WOŚP

SPOTKANIE PLENARNE

W dniu 16 grudnia 2022r. odbyło się posiedzenie plenarne całego Zarządu Oddziału Okręgowego. Posiedzenie prowadził Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Olsztynie. Podczas obrad przyjęto jednogłośnie sprawozdania z działalności za 9 m-cy 2022r. Jednogłośnie przyjęte zostało również sprawozdanie finansowe za okres 9 m-cy br. przedstawione przez skarbnika naszego Oddziału. Komisja Rewizyjna w protokole z kontroli działalności Zarządu Oddziału Okręgowego nie wniosła żadnych zastrzeżeń do rozliczeń finansowych oddziału. Członkowie przystąpili do omówienia spraw bieżących i zadań stojących przed nami w kolejnym roku. W spotkaniu uczestniczył zespół „Wrzos” z Dźwierzut, w skład, którego wchodzą członkowie naszego Związku. Dziękujemy Im za miło spędzony czas.

07-08.I.2023r, wycieczka do Łodzi połączona ze zwiedzaniem Łodzi i Łęczycy oraz Noworocznym Koncertem Wiedeńskim. Szczegóły w zakładce „Plan imprez 2023” Zapisy zakończono

Za nami niezapomniana wycieczka do Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Zwiedziliśmy Tykocin, Knyszyn i okolice. Pani Agata – pilot naszej wycieczki zrobiła nam w drodze powrotnej Mikołajki. Czekamy na więcej zdjęć.