Aktualności

W imieniu Zarządu Głównego PZERiI i własnym zapraszamy do udziału w Finale WOŚP 29 stycznia 2023r.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wielka-orkiestra-1.jpg

Szanowne Koleżanki i Koledzy
Już za kilkanaście dni, w styczniu, jak co roku już od 31 lat, zagra Wielka  Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem  Orkiestra zagra dla małych i dla dużych, dla wszystkich. Celem tegorocznej akcji jest zakup sprzętu medycznego pozwalającego walczyć z sepsą – śmiertelnym zagrożeniem dla zdrowia i życia  naszych wnuków, naszych dzieci i nas samych.

Seniorki i Seniorzy, członkowie naszego Związku, zawsze angażowali się w działalność Orkiestry, uczestnicząc w zbiórkach, kwestując, pomagając w lokalnych sztabach. Wierzę, że tak będzie również w tym roku.  Mimo trudnej sytuacji finansowej wielu z nas, mimo wysokiej inflacji pochłaniającej nasze emerytury  nas, seniorów, nie może zabraknąć w finale Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy. Zachęcam  sympatyków,  zarządy ogniw terenowych Związku,  Koleżanki i Kolegów, wszystkich członków naszej organizacji do uczestnictwa i wsparcia tej szlachetnej akcji  – na miarę naszych możliwości. Proszę  też o przesyłanie  relacji i zdjęć z tego szczególnego dnia – będziemy je umieszczać na stronie internetowej ZG.

Niech Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej, a my razem z nią i z Jurkiem Owsiakiem. 

 W imieniu Kierownictwa
Przewodnicząca ZG
/Elżbieta Ostrowska/ 

SPOTKANIE PLENARNE

W dniu 16 grudnia 2022r. odbyło się posiedzenie plenarne całego Zarządu Oddziału Okręgowego. Posiedzenie prowadził Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Olsztynie. Podczas obrad przyjęto jednogłośnie sprawozdania z działalności za 9 m-cy 2022r. Jednogłośnie przyjęte zostało również sprawozdanie finansowe za okres 9 m-cy br. przedstawione przez skarbnika naszego Oddziału. Komisja Rewizyjna w protokole z kontroli działalności Zarządu Oddziału Okręgowego nie wniosła żadnych zastrzeżeń do rozliczeń finansowych oddziału. Członkowie przystąpili do omówienia spraw bieżących i zadań stojących przed nami w kolejnym roku. W spotkaniu uczestniczył zespół „Wrzos” z Dźwierzut, w skład, którego wchodzą członkowie naszego Związku. Dziękujemy Im za miło spędzony czas.

07-08.I.2023r, wycieczka do Łodzi połączona ze zwiedzaniem Łodzi i Łęczycy oraz Noworocznym Koncertem Wiedeńskim. Szczegóły w zakładce „Plan imprez 2023” Zapisy zakończono

Za nami niezapomniana wycieczka do Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Zwiedziliśmy Tykocin, Knyszyn i okolice. Pani Agata – pilot naszej wycieczki zrobiła nam w drodze powrotnej Mikołajki. Czekamy na więcej zdjęć.